MKNŽ Ilirska Bistrica, Sobota, 07.04.2001:

WAAWE (Češka) + Transakcija (Postojna)

Waawe prihajajo iz Tabora na jugu Češke. Skupina je bila ustanovljena leta 1994.
Waawe so: Tomas Bily (kitara, vokal) | Patrik Kucera (kitara, klaviature) | David Koukal (bobni) | Pepa Sejk (bas) | Jarda Zeman (saksofon, flavta, harmonika, klaviature).

Psihedelična-noise juha s kristali ambientalne glasbe je lasten glasbeni recept Waawe, glasbene dediščine, ki izhaja iz psihedelične glasbe, hardcore scene iz osemdesetih in devetdesetih, z dodatkom elektronskih vplivov. V začetku leta 1998 so Waawe izdali kaseto z naslovom "Killing Highway". Istega leta so prvič nastopili izven Češke. Po nekaj odigranih koncertih v Nemčiji se je skupina ustavila v Hamburgu in posnela svoj prvi 7" "Nightmare Hifi Soundtrack ", ki je bil izdan pri založbi Silver Rocket leta 1999. Jeseni leta 1999 so se odpravili na svojo prvo evropsko turnejo. Turneja je trajala en mesec, obiskali pa so Nemčijo, Nizozemsko, Belgijo, Francijo, Baskovsko pokrajino, Španijo ter Švico. Konec leta 1999 so sodelovali pri izdaji kompilacije "Ten Years Ego" s pesmijo Nightmare Hifi Soundtrack. Kompilacijo je izdala nemška založba Noiseworks, ki promovira skupine s češke noise in hardcore scene. Od februarja do maja 2000 je skupina snemala svoj prvi full-length album "Timestorm Was The Signal". Cd vsebuje 8 pesmi, izdali pa sta ga Silver Rocket Records in Minority Records. Junija se je skupina podala na drugo evropsko turnejo, ki jih je popeljala skozi Češko, Slovaško, Madžarsko, Hrvaško, Slovenijo in Avstrijo. Člani Waawe trenutno sodelujejo pri različnih glasbenih projektih, kot so C - instrumentalni comm-post rock trio, BLANK - post hard-core ter nenazadnje TOXICKY BOOM - eksperimentalni elektronski duo. Waawe je njihov glavni projekt, toda ostali projekti jim omogočajo raziskovanje drugih glasbenih področij. Člani Waawe so prav tako člani kulturne organizacije Free Dimension Tabor, ki organizira zabave in koncerte. Free Dimension Tabor predstavlja druge skupine in DJ-je, ki se ne osredotočajo na eno glasbeno zvrst.