MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 01.12.2001:

Tight Bro`s From Way Back When:
Jared Warren: vokal
Dave: kitara, harmonika, vkal
Quitty: kitara, vokal
Sean Kelly: bas, vokal
Justin Olsen: bobni

Tight Bro's so na glasbeni sceni že veliko časa - Jared je pel in igral bas pri Karp; Quitty je bil pri Brent's TV, Mukilteo Fairies in Behead the Prophet; Dave je bil pri Suckerpunch, Han Shan in Behead the Prophet; Justin pri Skip Kennels and the Black Eyes; Sean je skupinin devičnik, je pa star in pozna kar nekaj trikov. Tight Bro`s dejansko uživajo v poslušanju AC/DC, s katerimi jih pogosto primerjajo, vendar se zavedajo, da je podobnost naključna in primerjava neprimerna. Dejanski navdih prihaja iz drugih virov: MC5, Little Richard, Slade, the Stooges, Black Flag. Tight Bro's sovražijo definicije, da igrajo "Ironic Butt-Rock", "retro-metal"; njihova glasba se mnogim zdi komično mačistična, zlasti ko jo izvaja skupina bedakov, vendar so v tem smislu popolnoma iskreni. Tight Bro's ne zanima, kdo ve, da igrajo punk rock. Ker ga igrajo. Vendar tako ne misli nihče drug.

Tight Bro's radi vidijo, da so koncerti poceni ter da je prisotne veliko mladine. V svojih nekaj več kot dveh letih obstoja so dvakrat igrali v baru, vendar so si oprostili. Pogosto jih vabijo, da bi igrali v barih, ker se njihova glasba zdi zanimiva sitnim starim punkerjemm vendar tako raje ne nastopajo.

Quitty se je naveličal igrati v punk bendih, ker nihče ni hotel igrati rock`n`rolla. Njihov prvi bobnar je odšel. Nasledil ga je drugi, kar uspešni bobnar. Na basu se jim je pridružil Jared. Dave in Quitty sta neuspešno poskušala peti. Odigrali so dva koncerta. Bobnar je šel po svoje. Justin se je pridružil na bobnih, Jared se je prestavil na mikrofon in Sean je prišel kot basist. Na turnejo so odšli najprej Karp, potem še Behead the Prophet, ko pa so se vrnili, so bili Tight Bro's na vrhu seznama prioritet. Tight Bro's se ne morejo odločiti, če naj se beseda Bro's črkuje z opuščajem ali ne (če opuščaja ni, jih ljudje radi kličejo Tight Brothers, kar pa NISO). Oni so Tight BROZE.

Na koncertu so se nam predstavili tudi Belgijci Hitch.

Tight Bro`s From Way Back When

World AIDS Day