MKNZ Ilirska Bistrica, petek, 18.10.2002 ob 22h:

Hirameka Hi-fi (VB) + X-Sandra (Ilirska Bistrica)

X-Sandra

X-Sandra so bili en fajn bend in so igrali koncem osemdesetih in v začetku devetdesetih. Rojstni kraj je bil Ilirska Bistrica, odraščali, vadili, pilili, žagali in še kaj so v MKNŽ-ju. V začetku je X-Sandra delovala kot trio in sicer v sestavi: Janko - kitara, vokal, Serdjo - bas, vokal in Bonko - Bobni. Kasneje se jim je iz razpadlega Pivškega benda O.F. pridružil še Srečko - kitara. In ker so bili mladi in so imeli čas, so vadili cele dneve. Ja, veliko so tudi nastopali po raznoraznih odrih bivše Juge in tudi čez mejo, na Dunaj jih je zaneslo. Fajn časi so bili. Leta 1991 so izdali kaseto v samozaložbi, potem pa šli kmalu narazen. Škoda, ne? Samo ker so trmasti, so se spet zbrali skupaj in godijo kot zmešani. Jih boste kmalu slišali!

Hirameka Hi-Fi

Chris Baldwin - kitara, vokal
Tom Coogan - kitara, vokal
Pete Heddle - bas
Ben Wright - bobni

Hirameka Hi-Fi so nastali leta 1997. Tom Coogan in Chris Baldwin sta se spoznala, bila sošolca ter ugotovila, da ju druži strast do ustvarjanja glasbe, ki je zanimivain dovolj dostopna, da ju bo s pomočjo založbe Gringo Records odpeljala iz Colchestra.

Pridružila sta se jima še basist in bobnar in skupina je pllna zanosa lahko začela delovati. Takoj so začeli delati na novem albumu. Jeseni so že snemali svoj prvenec (7") pri Gringo Reocrds.

Njihov prvi album, Munchin, je izšel januarja 1998. Kmalu zatem so igrali na prvem koncertu, ki je bil bolj slabo obiskan. A so vseeno nadaljevali s koncerti. Izkušnje nastopanja v živo ter zgodnja podpora so bili pogon za nadaljevanje. Drugi album Play Hard EP je izšel septembra 1998 in predstavlja enega klasinčnih britanskih undergroud izdelkov zadnjih let. Po tretjem albumu No Pictures / Hold It Up (Extreme Sports) soimeli veliko koncertov, v kolikor jim je to dovoljeval študij.

Po nekaj sporih ter zamenjavah v postavi skujpine je pri Extreme Sports izšel album Hirameka Hi-Fi EP, ki je združeval živahne melodije z ostrimi šumi ter napovedal novo usmeritev. Razturali so!

Skupina se je vrnila k založbi Gringo ter septembra 2000 izdala nov 7" The Imperfect Approach/Self-Starter ter s tem obeležila tretji rojstni dan skupine. Sledila je prva turneja po Britaniji.

Njihov zadnij album Sprezzatura je izšel Maja 2002.