MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 28.03.2003 ob 22h:

Pick Up Ska: Red Five Point Star + Caddies

Leiah (Švedska)

"Pick up ska 2002 je prvi uspešno izpeljan projekt Pick up, ki ga izvaja Društvo KAPA, ki deluje v okviru AKC Metelkova mesto.

Projekt Pick up je namenjen mladim skupinam, ki po našem mnenju kažejo določene znake perspektive. V letu 2002 smo skupinam Red Five Point Star in Caddies omogočili spoznavanje dela v audio studiu na Metelkovi, kjer sta skupini posneli po tri pesmi. V projekt smo sicer povabili več skupin, vendar se zaradi kadrovski in drugih težav projektu niso uspele pridružiti. Zato smo k sodelovanju povabili The Authentics iz Trsta, ki so na kompilacijo uvrstili tri komade, pobrane iz svojih studijskih demo posnetkov."

Skupine The Authentics na turneji ni!

Namen koncerta je, da vsak od obiskovalcev koncerta prejme CD, ki je vštet v ceno vstopnice. Denar od prodanih cdjev pa gre založbi in se v letu 2003 investira v nov projekt Pick up, ki tokrat ne bo žanrsko omejen.

Poleg slovenskih skupin bodo na koncertu nastopili tudi Švedi LEIAH.

LEIAH so:
David Lehnberg / kitara / vokal
Joakim Eriksson / kitara
Gunnar Forsman / bobni
Anders Gustavsson / bas

Leiah igrajo odličen emo post rock, kitarsko bi to strokovno imenovali "skandinavski rawk odgovor na Hives, Husker Du, At The Drive In, Hellacopters." Predstavili bodo novi album "Sound And Diversity", so na svoji 10. evropski turneji in jih definitivno ne gre zamuditi!

Leiah