Pri izpeljavi projekta nam pomaga Klub študentov Ilirska Bistrica

Član Kluba študentov Ilrska Bistrica imajo prost vstop, vendar je število kart omejeno!

MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 09.03.2002 ob 22h:

THE MARS VOLTA (ZDA)

THE MARS VOLTA ne hodijo po lahki poti. Ob spremljavi velike baze fanov (zaradi Cedrica in Omarja, ki sta člana AT THE DRIVE-IN) bi lahko njihova pot vodila v višave ali pa v propast, a so izbrali prvo možnost. Lahko bi z lahkoto uporabili formulo za uspeh s kopiranjem stila AT THE DRIVE-IN, vendar tega ne počnejo. Lahko bi pobrali denar, se prodali, šli k velikim založbam… A tega niso storili. Vsak od njih bi lahko sprejel donosne ponudbe članov korporativne rock »skupnosti«, ki so hoteli zagrabiti priložnost po razpadu AT THE DRIVE-IN.

Ne, oni raje sledijo svojim nagonom ter dvigajo standarde za ‘cutting edge’ rock glasbo, pri čemer dajejo vsem vedeti, da bo kakršenkoli uspeh, ki jih bo po poti doletel, jnihov lasten ne ne plod dela nekoga drugega. V rock glasbi so zaradi njih postali poštenost, ustvarjalnost ter zaupanje moderni. Uspevajo tam, kjer so številni pred njimi propadli. V veliki pokrajini proizvedenega sranja so oni prava stvar.

Glasba THE MARS VOLTA ima korenine in vplive v rocku zadnjih 30 let, pa tudi latino, reggae, jazz ter moderna elektronika jim niso tuji. Reference bi bile PINK FLOYD, SLY AND THE FAMILY STONE, LED ZEPPELIN, FUGAZI, THE UPSETTERS, FELA KUTI, U2, THE BIRTHDAY PARTY, RADIOHEAD ter BEASTIE BOYS, če jih omenimo samo nekaj. Pazite – njihov smisel je ambiciozen! Kar razlikuje THE MARS VOLTA od drugih ni samo njihova ambicioznost, ampak iskrenost ter ustvarjalnost, ki jo gonita. Dejstvo, da njihova mešanica ras ter spolov vodi v novo in uspešno vrsto rock glasbe le poudarja nujnost pojava, ki je v tej fazi samo zgodnja faza estetske revolucije.

DEJSTVA: cedric in Omar sta nekdanja člana AT THE DRIVE-IN, Ikey je bil član LONG BEACH DUB ALLSTARS, vsi trije pa igrajo z Jeremyjem v dub fusion bendu DE FACTO (ki smo jih leta 2001 videli v Orto klubu). Jon je član washingtonskega benda GOLDEN (ki smo jih januarja 2000 videli v MKNŽ-ju, takrat s Trans Am), pred tem pa je bil v skupinah ROYAL TRUX in HIM. Eva je relativna neznanka, zato pa tajno orožje skupine.

THE MARS VOLTA bodo svoj prvenec izdali marca 2002 pri založbi GLS. Naslov bo "Tremulant", Ep bo imel 3 pesmi (na CD-ju in plošči), pesmi pa so "Cut That City", "Concertina" (mp3 dobite na njihovi domači strani), ter "Eunuch Provocateur".

THE MARS VOLTA:
Cedric Bixler