MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 01.11.2002 ob 22h:

Klubski maraton Radia Študent:

Tenacious Zhgantsi (Brežice) +
Gdo? (Zagorje)

TENACIOUS ZHGANTSI

Šepc: deep sounds
Profesor Abronzious: bas
Teglacious: beat

Tenacious Zhgantsi (po domače: Žilavi žganci) so iz stranskega projekta brežiških grindcore veteranov Dickless Tracy s prihodom vokalista prerasli v bend in v enem letu obstoja uspeli posneti prvenec z naslovom Zhgantsicide. Žgejo zloglasno, zlohitro in zlohrupno muziko. S humorno distanco jim je uspelo odkriti in osvojiti stične točke med ekstremnimi oblikami težkega metala, hardcora in jazza. V slovenskem okolju opravljajo podobno razsvetljevanje, kakršno na globalnem nivoju prakticira Mike Patton in varovanci njegove založbe Ipecac.

GDO?

Jernej Pavšek: vokal
Damjan Jagar: bobni
Robi Šuštar: bas
Marko Pavlovič: kitara

Kdo? Kvartet iz Zagorja, ki je koncertno kariero začel z otvoritvijo prvega Zgaga festivala leta 1997, začetni punk rock pa je bend skozi čas cedalje bolj razgrajeval in plemenitil s ska, reggae in hardcore prvinami. Skozi socialno angažirana besedila skušajo GDO? na nevsiljiv in duhovit način opozarjati na anomalije v družbeni okolici. Te anomalije člani benda aktivno popravljajo tudi preko KUD-a Knap, kjer sodelujejo pri organiziranju koncertov, delavnic in pri drugih oblikah mladinske kulturne akcije. GDO? – Glasba Družbeno Ozaveščenih?