MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 26.09.2003 ob 22h:

Klubski maraton Radia Študent:

Samo Boris & DJ d-EZ (Ljubljana, Cerkno), Corkscrew (Kamnik)

Klubski Maraton Radia Študent

SAMO BORIS & DJ D-EZ

Če lahko za katerega slovenskega MC-ja rečemo, da mu res, ampak res dol visi za keša polno kariero, fancy hip hop uniforme in koketiranje z mainstreamom, potem to velja za Sama Borisa. Teme, ki se jih loteva - globalizacija, medijska manipulacija, profiterski konformizem, bednost dnevne politične scene - zahtevajo resen pristop in precej premisleka, Samo Boris pa to nadgradi še s korajžno direktnostjo, v kateri nastopajo konkretna imena, blagovne znamke in politične opcije. Njegovo rimanje, flow, iskrivost in duhovitost predstavljajo močan in artikuliran povraten udarec plačanemu političnemu hiphopanju, ki smo mu bili priča pred letošnjimi volitvami. No pasaran!

Samo Boris (Ljubljana)
* S hip hopom se začne resneje ukvarjati leta '98.
* Sodeloval (z Anonimnimi) na kompilaciji "5 minut slave" s komadom Pravila Igre.
* Nastopal na več prireditvah, od No Border Camp-a v Križevcih, Rock Otočca '03 do raznih mladinskih klubov.
* Konec 2002 začel sodelovati z DJ d-Ezom.

DJ d-EZ (Cerkno)
* Z rolanjem underground hip hop muzike začel maja 2002.
* Do zdaj je muziko vrtel v Portorožu, Idriji, Novem Mestu, Tolminu, Zbiljah in Ljubljani.
* Hišni DJ kluba C.M.A.K. Cerkno.
* S Samo Borisom sodeluje od konca leta 2002.

Skupaj (Samo Boris & DJ d-EZ):
* Od takrat vaje in priprave na nastope v C.M.A.K.
* Skupni nastopi v Tolminu (klub Amazonka), Cerknem (bar Gabriel) ter na festivalu Karbidovka v Dolu pri Hrastniku.

CORKSCREW

Glasbeni trendi vedno narekujejo določeno mero konformizma, industrija pa deluje na primeru klonov. Corkscrew se v mlakužo enolične žagovine, ljudsko poimenovane "nu metal", spuščajo dovolj vešče in drzno, da ne množijo že slišanega, temveč izstopajo iz dratarije, križane z urbanimi gobezdali in namišljenimi hardkoraši. Ko se iz nekega trenda da potegniti še kaj več.

Burger - vokal
Skinner - bobni
Zoko - kitara
Stockson - bas
Tiss - tonski mojster
Simon - outlook
Phantom - besedila

www.corkscrew-band.com

* leta 2001/ začetek;
* šest članov iz različnih lokalnih skupin (N.O.T., Kaos d.o.o., Bullzai, Regrat, Buwala 9, Macola);
* junij 2001/ prvi studijski demo posnetki;
* september 2001/ prvi javni nastop, bend si vzame pol leta za pisanje novih pesmi in izpopolnjevanje tehničnega ozadja avtorske glasbe;
* danes delujejo kot dobro uigrana štiričlanska zasedba s svojim tonskim tehnikom, stilistom in promocijsko ekipo;
* okoli 30 koncertov po Sloveniji (med drugim nastop na Rock Otočcu 2002 in na mednarodnem festivalu Heineken Rock Festival v Zenici/ BIH);
* trudijo se izdelati in graditi celostno podobo - povezati glasbo, imidž, performance, besedila in likovno podobo benda v celoto;
* stilno so jim blizu: Soulfly, Mudvayne, Faith No More, Pantera, Tool, Slipknot ... - a se njihovim smernicam ne podrejajo ...