MKNŽ, Petek, 03.03.2000:

LADDIO BOLOCKO (NYC, ZDA)
BROKEN LOCK (Črnomelj)

"A listenign experience that is both punishing and exhilirating"

"An odd bacon of light in a contemporary music scene, where boring predictability and painful mediocricy rule"

"one of the few bands willing and able to stick dinamite up tired rock`s ass"

Poašajoč se s pedigree core članstvom post-rock legend The Dazzling Killmen (RIP) in experimentalnih noise teroristov z Nihilist-založbe, Panicsville, Laddio Bolocko stavijo svojo upravičenost kot eden najbolj eksplozivnih AVANT-ROCK skupin modernega časa. Pozor: Blake Flemming, izredni bobnar skupine The Dazzling Killmen, se lahko tudi pohvali kot "napadajoči"bobnar skupine Zeni Geva (Tokyo) na njihovi poletni ameriški turneji Freedom Bondage leta 1996.

Hungarian, bendova lastna založba/sedež - bazirana v New Yorku, je producirala vse skupinine izdaje (z Drew-om St. Ivany-jem in The Knobs-i), bend pa bo ponovno izdal svoj debitantski album Strange Warmings of Laddio Bolocko. Ta 72 minuten epic (1997) je bil na voljo le obiskovalcem evropskih koncertov na zadnji evropski turneji Laddio Bolocko (feb/marec 1999) preden je bil razprodan. Kot mojstrski dokumentarec skupinine edinstvene poliritmične napetosti, frenetičnih no-wave kitare/basa in ayler-esque jazz-skronka, bo Strange Warmings sedaj dostopen evropskim potrošnikom.

Zadnja izdaja Laddio Bolocko, "As If By Remote" + 4, demonstrira, kako daleč je ta inovativni kvartet pravzaprav prišel v brušenju svojega premeteno spretnega posnetega zvoka. "The Outro" (pesem 4) poudarja razkačen kitarski dvoboj, ki je kmalu pospremljen z uničevalnim tolkalskim zastorom, da bi spomnili navadnega poslušalca, da ta bend enostavno nima meja. Skupina trenutno zavija svoj nov full-length LP/CD (na voljo spomladi 2000).

V živo so Laddio Bolocko intenzivno poslušalsko doživetje. Aktivna mešanica inštrumentov s samplerji s ciljem manipulirati svoj LIVE učinek IN REAL TIME.

Diskografija:
STRANGE WARMINGS OF LADDIO BOLOCKO CDeluxe (Hungarian 1997)
IN REAL TIME CD (Hungarian 1998)
AS IF BY REMOTE + 4 CDmaxi (Hungarian/AGOG 1999)
STRANGE WARMINGS OF LADDIO BOLOCKO CD digipak (Hungarian/AGOG januar 2000)

evropska turneja 00: 25. jan. - 26. mar.

Kot predskupina se je predstavila skupina BROKEN LOCK iz Črnomlja.