Petek, 21.01.2000 ob 22h

Čestitke in pozdravi!

Želimo vas seznaniti s cirkusom, ki bo v naslednjih dveh vikendih obšel Domžale, Idrijo in Ilirsko Bistrico (na vikend pred Novim letom je že romal v mladinske klube v Pivko in Komen).

Aranžma Božični duh se sestoji iz:
- koncerta Harrya den Hartoga,
- video projekcije četrtega Filmskega vestnika (DZAC 99, VHS, 50'), filma Uživanje narave in družbe 5 (DZMP Krško 99, VHS, 20') in izbora iz 2. jugoslovanskega festivala jeftinog filma (2JFJF, K.lj.u.n., Subotica 99, VHS)

Vstop je bil po zaslugi Kraljeve nizozemske ambasade z Dunaja povsod prost.

Slovar pojmov:

Harry den Hartog: kantavtor iz Rotterdama, sintesajzer, glas, orglice. Mojster disharmonije, fraktalni bugi vugi v viktorijanskem dialektu angleškega jezika, z razgledom na angloameriški pop iz 60- 70 let in nizozemski šlager.
Uživanje narave in družbe 5: film o taborjenju za socialno ogrožene otroke iz begunskih centrov in Posavja, ki ga je lani Društvo zaveznikov mehkega pristanka iz Krškega priredilo petič.
Filmski vestnik 4: video časopis Drustva za zaščito ateističnih čustev, vsebuje:
- dvajsetminutni prelet čez šest poletnih festivalov: Škrbina na Krasu, Trnje pri Pivki, Kunigunda v Velenju, Break 21 in Trnfest v Ljubljani, Antipop(e) v mariborski Pekarni.
- Sledi enako dolg prispevek o ZR Jugoslaviji, v katerem o družbi, kulturi, fašizmu in rokenrolu spregovorijo:_ Saša Markovič Mikrob, igralka Sonja Savič, prima balerina Jelena Santič, novinarka prištinskega Radia 21 Aferdita Kelmendi, prof. Dragoljub Mičunovič ter Nataša Vučkovič iz Demokratskega centra, Beograd. Predstavljeni so še 2. Jugoslovenski festival jeftinog filma in Drugi forum jugoslovanskih nevladnih organizacij, oboje Subotica 99, ter Marias Bela, novosadski umetnik v Budimpešti.

Fotografija Harrya je na voljo na naslovu http://pina.soros.si/~drzasac/harry.jpg