MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 22.02.2002 ob 22h:

GUAPO (Velika Britanija)

GUAPO so nastali v Londonu leta 1994 in izdali tri single ter en album pri svoji zalozbi Power Tool, preden so zaceli delati s francosko zalozbo Pandemonium Rdz., kar je pripeljalo do split singla z Oharu, potem EP-ja "Guapo vs. Magma", leta 1998 albuma "Hirohito" in leta 2001 albuma "Great Sage Equal Of Heaven". Na tej plosci imata Dave Smith (bobni) in Matt Thompson (bas) goste: Caroline Kraabel (sax), John Edwards (double sax) in Andy Thompson (minimoog), rezultat pa je divja fuzija rocka, noisea, jazza, balkanske melodike in elektronike. Plosca diha in je zelo poslusljiva, eden najboljsih instrumentalnih izdelkov zadnje case. In v zivo? Besede ocividca: "It`s easy to get lost in the sound and let yourself get pummelled as massive fuck-off riff after massive fuck-off riff builds into one glorious s h i t s t o r m "

Veè o skupini si lahko preberete na njihovi spletni strani: