MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 24.11.2001 ob 22h

Gorge Trio (ZDA)

GORGE TRIO sestavljajo: Chad Popple (živi v Hamburgu in igra bobne v Iceburn Collective), Ed Rodriguez (iz Minneapolisa, igra kitaro pri Snomagix, kitaro in bobne pri Iceburn Collective) in John Dieterich (Oakland, igra kitaro pri Deerhoof). Začeli so leta 95 kot noise-rock bend, potem pa se razvijali naprej kot rezultat skupnih interesov članov kar se tiče odnosa med kompozicijo in improvizacijo, hrupom in melodijo, kompliciranim in preprostostim. Do sedaj so izdali dve plošči: Dead Chicken Fear No Knife in For Loss Of pri založbi Free Land Records, vsi trije pa so že igrali v MKNŽ-ju in sicer kot člani odličnih Colossamite. Že takrat so nas hitro prepričali v svojo sposobnost, da lahko gčasbo kompletno razbijejo in na novo sestavijo kot to znajo le odbiti virtuozi s skingrafta, tokrat pa prihajao v rahlo bolj umirjeni varianti. Kaj se obeta, lahko preverite na strani: