MKNŽ Ilirska Bistrica, ponedeljek, 07.02.2000 ter torek, 18.09.2001:

GOOD CLEAN FUN (ZDA)

"This story starts in Nineteen Eighty Five, When posi-core was young and alive
And the world seemed to say `It s up to you`. So many things to make us shout
We knew what it was all about. We wanted to change things and we stil do…"
- (iz pesmi Good Clean Fun)

Pevec/tekstopisec in najbolj karizmatični frontman hardkora, Issa, je začel z Good Clean Fun kot idejo daleč nazaj leta 1985. Takrat je pobral kitaro, se naučil celoten 7Seconds album "The Crew" in začel oblikovati idejo za popoln hardkor bend. Nato je odložil kitaro. Leta zatem, ko so bendi kot Crucial Youth in Youth of today razpadli, je bil pravi čas zanj spremeniti idejo v nekaj bolj konkretnega. HC je spet začel izgubljati prvotni razlog, da se je Issa vključil v subkulturo: zabava.

Issa se je združil z Petrom McTernanom, bratom Briana (Battery) in Mikea (Damnation A.D.), Johnom Robinsonom (Sick of it all fanom) ter starim prijateljem ter New Jersey straightedge legendo, Sethom Friedlanderjem. Novi Good Clean Fun so posneli demo, ki je bil izdan kot "Shopping for a crew" 7" pri čikaški punk založbi Underestimated Records. Dokler so čakali na izdajo 7", se je bend vrnil v studio, da bi posneli "Who Shares Wins" 7" za Issinega dolgoletnega prijatelja, Mikea, z založbe Phyte Records (Chokehold, Botch, Left For Dead).

Oba 7" sta izšla poleti 1998, bend pa je začel koncertirati. Takoj so naredili dve turneji na vzhodni obali, še posebej v domačem mestu, Washingtonu. Issa je prepričal svojega najboljšega prijatelja (in založnika!!!), Mikea Phytea, da se je preselil iz Santa Barbare (Kalifornija) v glavno mesto, da bi igral bas. Istočasno so rekrutirali novega bobnarja, Andrewa Blacka. Po teh spremembah so postali najbolj delaven HC bend naokrog. Odigrali so že več kot 100 koncertov, kar je zelo impresivno za skupino, ki si organizira VSE sama - od turnej, preko snemanja, do izdajanja svojih albumov! Ali lahko rečete D.I.Y.? Good Clean Fun lahko.

V kombinaciji s poletno turnejo so Good Clean Fun izdali vse svoje gradivo na enem CD-ju. "Shopping for a Crew" CD, izdan maja 1999, združuje "Who Shares Wins" 7", ponovno posnet "Shopping or a Crew" 7" (v Evropi ga je izdala Reflections Records) ter tri pesmi s kompilacij: "A Song for the Ladies" (bodeča anti seksistična pesem s kompilacije Rebirth of Hardcore pri Ray Cappo`s SuperSoul Records), "Hang up and Drive" (ne toliko bodeča pesem o nevarnosti uporabe mobilnih telefonov s Punk Uprising/Victory Records) ter "Bully" (naslovnica s 7Seconds, Reflections Records).

Maja 1999 je imel bend enomesečno turnejo, kjer so bili zelo toplo sprejeti. Po tem uspehu so se vrnili v ZDA in igrali na velikih poletnih festivalih (Syracuse Hell Fest, Columbus More Than Music Festival, itd.).

Če vam je všeč dobri stari hardcore/punk-rock z modernim pridihom, in če imate sploh kaj smisla za humor, potem boste vzljubili ta bend.

Njihova domača stran: http://www.phyte.com/gcf