MKNŽ Ilirska Bistrica, četrtek, 10.05.2001:

Fleas & Lice (Nizozemska) + Calloused (ZDA)

Fleas & Lice so bili ustanovljeni leta 1993 po razpadu skupine Mushroom Attack. Svojo prvo turnejo (the fuck you naitonality tour) so imeli marca 1993 z Disorder. Turneja je potekala skozi Nemčijo, Češko, Francijo, Švico, Belgijo ter Nizozemsko. Maja istega leta so posneli svoj prvi EP "Parasites" pri Skuld Releases. Junija so imeli turnejo s Hiatus po Nemčiji, Češkem in Poljskem. V Gdansku so jih napadli neonacisti, ki so jim razsuli kombi. Neka poljska založba je izdala benefit split live EP s Hiatus. Marca 1994 so šli na turnejo s Brawl (Irska) po Belgiji, Nizozemskem, Nemčiji, Češkem, Angliji in Irski. V Dublinu so posneli svoj novi split EP. Septembra so nastopali v Franciji, Španiji, Švici, Italiji, Grčiji in Nemčiji. Zatem je Joshoa zapustil skupini, dobili pa so Oene (ex Chroni Core). Leta 1995 so izdali split LP z Bleeding Rectum iz Belfasta pri Skuld Releases. Prav tako so izdali split EP z Battle Of Disarm iz Tokia pri neki japonski založbi. Maja so imeli turnejo s Concrete Sox po Nemčiji in Nizozemskem. Junija se je zaćela turneja Up The Punks z Brawl na Nizozemskem (kjer so imeli jubilejni 100. nastop), Nemčiji in Češkem. Na tej turneji si je Piet zlomil nogo. Oktobra si imeli "The American Dream Is A Nightmare" s State Of Fear iz Minneapolisa. Turneja je potekala po Kanadi in vzhodni obali ZDA. Konec decembra so imeli "Merry Crust Mas" turnejo z Boycot in Hiatus. Maja 1996 so izdali split Ep z Assrash iz Minneapolisa pri Skuld Releases ter Profane Existence. Junija so nasopali z Boycot, Distres ter Disfear v Belgji, Luksemburgu in Franciji. Avgusta je sledila turneja "Anarchy In The UK" z Gruff (Bremen). Septembra so izdali svoj novi 12" "Global Destruction" pri Skuld Releases ter Profane Existence. Septembra so imeli turnejo po Nemčiji, Poljskem in Češkem. Leta 1997 je Pieta zbil taksi in ga hudo poškodoval, tako da tega leta niso imeli koncertov. Februarja 1998 so začeli ponovno vaditi, dobil so novega bobnarja Pelle-a (ex No ID). Maja so šli v Skandinavijo (Danska, Švedska, Finska). Oktobra so šli na turnejo s CALLOUSED (iz Minneapolisa) po zahodni obali ZDA ter Mehiki. Leta 1999 so nastopali po Nemčiji (ter tam proslavili svoj 200. koncert). Aprila 2000 so imeli turnejo po Nemčiji, Švici, Franciji, Baskiji, Španiji in Portugalskem. Maja je sledila turneja po Švedskem ter poleti nekaj festivalov. Avgusta so izdali novi split EP z Boycot pri Deadlock Records. Junija so se zaprli v studio in posneli novi LP. Oktobra so nastopili na B.O.B. festivalu v Bremnu in na Across The Decade festivalu v Angliji.