MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 02.06.2000:

THE FIXTURES (ZDA)

The Fixtures je konec osemdesetih v Indiani ustanovil bobnar in vokalist Kevin Huddleson. Kmalu so ugotovili, da na srednjem zahodu ni prihodnosti za punk in se preselili v bolj sprejemljivo Kalifornijo. Začeli so igrati po vseh barih in klubih, pa če so jih sprejeli ali ne. Prvi dve veliki plošči, “Dangerous music“ in ”Defect”so izdali kar sami. Z vsako izdajo so pridobivali vse več “fanov” in neprestano ”tourali” po Ameriki. Začeli so nastopati skupaj s Supersuckers, Lazy Cowgirls in SNFU. Ten. Rec., dol-goletni oboževalec benda, poskrbi za izdajo tretje velike plošče “Devil’s Playground“. The Fixtures se pokažejo v najboljši luči. Huddleson pojasnjuje: Obtičali smo med rockom in hardcorom. To je nesladkana protestna glasba. Podrobneje, The Fixtures vedno dajo vse od sebe, so ostri, zajedljivi, ne da bi bili obenem pridigarski. Ne zamudite jih, ko igrajo v vaši bližini.

The Fixtures