MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 31.05.2003 ob 22h:

Fidel Castro (Češka)

Fidel Castro se rodi na ulicah Prage leta 1999. Pravi začetek pa pomeni pomlad 2001, ko vseh 9 članov skupaj stopi na odrska tla in sicer: za bobni: Bibis, el.bas: Jiri, el.kitara: Petr, klaviatrure: Dennis, alt sax: Hena, tenor sax: Zdenek, trobenta: Robik ter vokal : Chin Chun in Jarka. Večina njihovih pesmi je napisanih v češčini, brez političnega vpliva, vendar na duhovit način včasih pomešan s karibskim priokusom. S tipično čistim kitarskim zvokom in umirjenim stilom, praški deveterec meji med Ska ter Reggae glasbo. Najpogosteje nastopajo po rodni domovini, nekaj koncertov so imeli tudi na Slovaškem in v Nemčiji, konec meseca pa pridejo še k nam, kjer bodo predstavili lani posnet LP/CD Had ma vice tel nez-li rukou!

Audio (Had ma vice tel nez-li rukou LP/CD):
Ropucha (3.36 MB)
Ceciluv cirkus (2.92 MB)