MKNŽ Ilirska Bistrca, četrtek, 28.11.2002 ob 21h:

El Guapo (ZDA)

El Guapo so nastali kot duo v Washingtonu leta 1996. Zadnjih 6 let so skozi različne zasedbe in kombinacije inštrumentov brisali mejo med art-punkom in avantgardo. Od leta 2000 so trio, ki je imel že večkrat turnejo po vzhodni obali in srednjih ZDA.

Marca 2001 so začeli delati na svojem tretjem full-lenght albumu pri National Recording Studio v Washingtonu. Njihov član je Phil Manley (Trans Am), ki ustvarja za mešalko. Z njim so posneli lepo zbirko prisrčnih pop popevk, krasnih plesnih pesmi ter čudaških improvizacij ter jih zbrali na albumu Super/System, prvem pr založbi Dischord. Iz materiala, dolgega preko eno uro so naredili 42-minutni album, ki je izšel 1. aprila 2002. Album je dokaz skupinine multi-inštrumentalne mnogostranskosti ter inovativnega pristopa k ustvarjanju glasbe.

El Guapo