MKNŽ, Ponedeljek, 24.04.2000:

DIASPORA (Finska) + EXCRETA (Lokev pri Sežani)

Diaspora je precej nova skupina, čeprav so vsi člani poprej že igrali v skupinah kot so: Alakulttuurin Kusipäät, Hartaus, Kastraatio, Oheisvasara, Olotila, Pax Americana, Positive Negative, Sati, Scum Brigade, Sekasorto, Unkind, Yuppiecrusher, itd.

Skupina Diaspora je nastala ko so Alakulttuurin Kusipäät razpadli pred približno letom dni. Skupina je bila maja v studiu, kjer so posneli kaseto ter nekaj komadov za razne kompilacije. Njihov LP bi morali izdati Witchhunt (Finska), Elderberry (Švedska), BBB (Anglija), Ruin Nation (Nemčija) in Yellow Fever (Anglija).

Diaspora so imeli več koncertov na Finskem in Švedskem. Decembra naj bi imeli tudi dva koncerta v Rusiji!! Aprila 2000 pa se bodo podali na evropsko turnejo.