MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 11.05.2002 ob 22h:

Dead & Gone (ZDA) + Strychnine (ZDA)

Dead And Gone

DEAD AND GONE iz Oaklanda so pred kratkim končali snemanje svojega trejtega albuma, "The Beautician", ki je marca izšel pri GSL. LP sledi njihovi prejšnji izdaji, 7" s štirimi pesmimi, ki so ga izdali kmalu po ponovnem oblikovanju sredi leta 2000.

Njihov prezgoden razpad leta 1997 je mnoge presenetil, saj je bili njihova takrat zadnji album, God Loves Everyone But You (Alternative Tentacles), njihov najboljši izdelek dotlej. Imeli so turnejo po ZDA in Evropi z Neurosis in ostalimi. Kmalu za tem pa je pevec Shane odšel in skupina je prenehala delovati.

Preostali trije člani so ustanovili skupino CREEPS ON CANDY ter izdali fantastičen album Wonders of Giardia (Alternative Tentacles, 1998), eksplozivni, grozeč hibrid BIRTHDAY PARTY ter JESUS LIZARD.

Končno se je Shane vrnil v bend in DEAD AND GONE so bili spet v igri. Hitro so posneli 4 nove pesmi, ki so bile izdane kot self-titled dvojni 7" julija 2000. Med skladanjem novih pesmi so imeli turnejo po Zahodnih ZDA z THE LOCUST maja 2001 ter nastop na Columbus' More Than Music Festival.

Strychnine

Zaćeli so popivati in končali kot bend. Ne spominjajo se svojih prvih namenov, ko se je pisalo leto 1995, vsi pa so bili odvisni od nečesa. Jimi (vokalist) je bil takrat pri Capitol Punishment.

Takratna postava je bila:
len rokk, kitara
mike-o-psyco, bas (oba ex of filth)
damon vermon, ex-roadie, kitara
markley hart;ex-econochrist, bobni
jimi, ex CP, ex Hell's Kitchen, vokal

V šestih mesecih os posneli demo kaseto, zgubili pa so tudi prvega člana. Kakorkoli že, na turnejo so šli samo z demo kaseto. Ha! Ni možno, porečete. No, pa so šli, z Nemci A-38. Po jugozahodu ZDA so tavali 2 tedna. Na tej turneji so dobili svojo prvo založbo, Reform Records, ter izdali 7" ''Fucked Up Inside".

Kmalu po tem je mke zapustl skupino, namesto namestil pa ga je lil` derek (danes znan kot lil` d), ki pa je igral bolj zase kot za druge. A to je že druga zgodba.

Leta 1996 soLen rokk, Murray Bowles in Rachel Dencker ustanovili založbo Bay Menace Records. Izdali so 3 plošče: ''Shit Gets Smashed'', kompilacijo East Bay punk skupin, ''upyerass'' skupine Grimple ter Logical Nonsense\Grimple Split LP. Četrti album je bl prvi full-length Strychnine, "Dead Rats And Oakland Dogs''. Sledila je turneja po celotnih ZDA, ki je trajala dva in pol meseca.

Kmalu po vrnitvi domov so se Strychnine odpravili na svojo prvo evropsko turnejo, ki se je začela v Angliji. Igrali so na veliko festivalih ter punk veselicah s skupinami, kot so Oi Polloi, English Dogs, Chaos U.K., Citizen Fish, če jih omenimo le nekaj. Vrhunec turneje je bil B.O.B. festival v Bathu ter podrobna preiskava in slačenje na Češki meji.

Doma so Strychnine dodali še eno kitaro, in sicer nikogar drugega kot legendo East Baya Idona Bryanta. Pisali so nove pesmi in varčevali za novo potovanje v Evropo, a Lil` derek je odšel. Htro so poklicali prijatelja iz Fresna, Joe Garcio, iz nekdanjih Naked Agression. Po evropski turneji so posneli split 7" z Workin' Stiffs. Len in don sta od takrat odšla, a prišel je novi kitarist Brian Hood, Ex of The Good Fellas in Accustomed To Nothing.

Strychnine