MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 04.05.2001:

DEVICS (ZDA)

Devics je štiričlanska skupina, ki jo tvorijo Dustin O'Halloran (kitara, klaviature), Ed Maxwell (bas), Evan Schnabel (bobni) ter Sara Lov (vokali). Igrajo včasih mračno, včasih muhasto glasbo za ljudi, ki takšno glasbo radi poslušajo.

Devics so nastali leta 1992 in so nastopali v tričlanski zasedbi do leta 1999, ko se jim je pridružil Ed Maxwell, ki je prevzel bas namesto Sare. Sara je bila - tako Ed – zlobna basistka. Eda pa Sara označi kot “ko sem videla, da ne bom nikoli več pogledala bas kitare niti se ne bom nobene dotaknila ker ni potrebe, da bi se kdo ukvarjal s to stvarjo dokler je živ, zato se bom kar posvetila petju”. Da ne bi bili nepošteni, morate prebrati še kaj o Dustinu in Evanu. Dustin pogosto igra harmoniko ob vsakem času med pitjem viskija. Evan pa po drugi strani ni videl dnevne svetlobe že 5 let zaradi svoje odvisnosti od robotov in Lego “arhitekture”. Oba potrebujeta lobotomijo. Baje jo bosta na naslednji turneji dobila, ker je webmaster sit “testosteronskih” turnej.

Devics so leta 1994 ustvarili Splinter Records ter začeli izdajati lastno glasbo. Ker nihče drugi tega ni hotel. Če se vam smilijo, jim pošljite ček, ker bi jim kak dolar več prav prišel.

Turneje… V zadnjih nekaj letih so bili Devics na treh evropskih turnejah. Poleg tega se jim zdi (za razliko od večine ameriških klubov), da si zaslužijo hotelske sobe ter denar za svoje nastope. V ZDA so Devics igrali na nekaj turnejah na zahodni obali ter upajo, da bodo v prihodnosti storili več. Devics v domačem mestu Los Angelesu igrajo redno kar nekaj časa. Toda to se lahko kaj kmalu spremeni, saj nekateri člani načrtujejo, da bodo kakšno leto ali več živeli v Italiji. To pomeni, da bo v prihodnje več resnih turnej in manj samostojnih koncertov.

Nova plošča… Devics so verjetno že končali s snemanjem svojega četrtega CD-ja z naslovom “My Beautiful Sinking Ship” s producentom Tracy Chisholm, s katerim je skupina delala tudi na zadnjih dveh CD-jih. Tracy naj bi bil eden od dobrih fantov. CD bo (ali je) v Angliji in Evropi izdala založba Bella Union Records. Bella Union so ustvarili člani Cocteau Twins, gosti pa skupine, kot so The Dirty Three, The Czars, Francois Bruet ter druge skupine. Založba Talitres Records iz Bordeauxa (Francija), bo izdala “If You Forget Me...” (drugi CD skupine Devics) v Franciji ter nekaterih drugih državah.

Ker Devics v ZDA ne morejo pridobiti pozornosti katere od tamkajšnjih založb, bodo svoj CD “My Beautiful Sinking Ship” izdali preko svoje založbe Splinter Records. To pomeni, da bo moralo ameriško občinstvo še naprej njihove CD-je naročati on-line. Devics pravijo, da nikogar ne briga za njih, razen ameriških poslušalcev (ter evropskega občinstva).

Če bi želeli poslušati njihovo glasbo, lahko downloadate mp3-je z njihove spletne strani (www.devics.com). Tam jim lahko tudi pišete ter preberete recenzije ter vidite, kaj si drugi ljudje mislijo o skupini.