MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 16.05. ob 22h:

Corkscrew (Kamnik) + C.R.A.S.H. Crew (Radlje ob Dravi, Koroška) + Wicked Crew (Ljubljana)

Corkscrew

Skupina CORKSCREW je nastala konec leta 2000 iz članov več skupin, dobro poznanih na lokalni glasbeni sceni. Vse se je začelo z idejo štirih članov o nu-metal skupini. Kmalu se je skupina povečala še za dva člana (vokal, kitara). Ko so imeli prvi dve pesmi, so posneli demo za kompilacijo, nato pa si vzeli skoraj leto dni odmora, predvsem zaradi pisanja novih pesmi in izboljšanja tehničnega ozadja. Kmalu je sledilo igranje po klubih po Sloveniji in julija nastop na največjem slovenskem festivalu Rock Otocec. Medtem sta se skupini pridružila še dva nova člana (tonski mojster, stilist).
Na žalost še nimajo novih kvalitetnih posnetkov (demo), posneli pa so video za pesem Suspended animation analysis, ki pa potrebuje še nekaj post produkcije, da bo končan. Video je ¨low budget¨ produkcije in je v bistvu samo predloga za pravi video. Napovedanih imajo nekaj koncertov, sicer pa skupina trenutno snema svoj debitantski album.

CORKSCREW so:
burger - vokal
bayrahtary - vokal
zoko - kitara
skinner - bobni
stockson - bas
simon - outlook
tiss - tonski mojster

C.R.A.S.H. Crew (Radlje ob Dravi), hip hop metal iz Koroške

Hip hop metal skupina C.R.A.S.H. Crew prihaja iz Radelj ob Dravi (Koroška) in je dejavna že od leta 1996 naprej. Sestavlja jo 5 članov: dva pevca (Mičo, Mitja), kitarist (Tomaž), bass (Primož), bobni (Teo). V tem času, so tudi večkrat nastopili na različnih festivalih (Rock Otočec, Koupa Fest, Bikers Weekend, Metal fest... ) in televizijskih oddajah (TVS - Sobotna noč, POMP....). Največji uspeh so dosegli to leto na "Triglav" tekmovanju (natečaju za mlade bende), kjer se jim je med 144 bandi uspelo prebiti na 2. mesto.

Njihovi koncerti so znani po energičnem nastopu saj se mirne kitice nenehano spreminjajo v ''močne'' refrene. Sedaj se pogovarjajo z založbami o njihovem prvencu, kjer lahko pričakujemo širok spekter metala. Njihova posebnost je tudi, da je v glasbi čutiti tudi veliko drum`n`bass beatov. Vsekakor skupina s svojevrstnim zvokom.

- Mitja (vokal)
- Tomaž (kitara)
- Primož (bass kitara)
- Teo (bobni)

Wicked crew

Na clane skupine Wicked Crew (prihajajo iz Ljubljane) so vplivale razlicne glasbene zvrsti. Aprila, leta 2000, so stopili skupaj z idejo, da bi tisto, kar jim je najbolj všec v njih, združili in s tem ustvarili nek svoj razpoznaven zvok. Glasba, ki jo igrajo, je nabita z energijo, izvirajoco iz surovih prijemov metalskega porekla. Vokal, ki se sprehaja od gangsta-rapa do novodobnega metala, je podprt z besedili, ki govorijo o vsakdanjih stvareh, tako problemih, kot tudi o pozitivnih straneh življena.

Za sabo imajo že kar nekaj nastopov po celi Sloveniji. Leta 2002 jih izmed 400 prijavljenih skupin izberejo organizatorji festivala Open Air Am Berg 2002 (Nemcija, www.openairamberg.de). Skupina nastopi pred 4000 obiskovalci in požanje dobre kritike, tako od publike, kot tudi od organizatorjev in ostalih nastopajocih skupin.

V letošnjem letu so bili izbrani s strani Kanadske neodvisne založbe Meathead Records za objavo svojega materiala na kompilaciji THE INTERNETIONAL HEAVY METAL BOX SET, ki je izšla februarja 2003.

Skupina trenutno preliva množico svojih idej v nove skladbe, ki jih bodo zelo kmalu tudi predstavili na prihajajocih koncertih.

RIS - kitara
M.O.C. - bass