MKNŽ Iilrska Bistrica, petek, 09.03.2002 ob 22h:

CHILDREN OF FALL (Švedska) + ENTREAT (Nova Gorica)

Children Of Fall so nastali po razpadu skupine Serene leta 1998. Olle in Anders sta se odločila, da bosta še naprej igrala pod imenom Children Of Fall. A skupina skoraj do leta 2000 ni imela polne, funkcionalne postave. Prvi album, "Riding A Broken Vehicle", so posneli aprila 2000.

Zdi se, da bi dandanes, ko je toliko stvari, ki nas jezijo in nas silijo kričati, hardcore punk skupnost igrala pomembno vlogo v življenju velikega šteivla ljudi. Children Of Fall upajo, da bodo del tega, ker so prekleto jezni (ter prestrašeni, zafrustrirani, žalostni, strastni itd.). Kar najbrž lahko slišite v glasbi, ki jo igrajo.

Od nastanka skupine marca 2000 je bilo v postavi kar nekaj sprememb. Po dveh turnejah poleti 2000 sta skupino iz različnih razlogov zapustila Petter (bas) in Peter (kitara). Pettra je zamenjal Emil, Petra pa David.

Po majski turneji leta 2001 se je David odločil, da jih bo zapustil, saj se je počutil, da nima enakih razlogov kot ostali za ostanek v bendu. Od takrat so imeli začasnega kitarista Viktorja. Njihov naslednji album bodo poensli kot štiričlanski bend, nato pa bodo poiskali trajnega kitarista.