MKNŽ, Ilirska Bistrica, torek, 29.02.2000:

BURNING HEADS (FR) + STRAIGHTFORWARD (Ajdovščina)

Phil............Guitar
Jibe...........Bass
Thomas..........Drums
Pierre........Vocals, Guitar

Burning Heads so kot bend nastali že leta 1988 kot posledica razpada skupin, ki so v njihovem rodnem Orleansu v Franciji igrale hitri in jezni punk rock ter hardcore v njujorškem stilu (oprostite za ta prevod!). Po neštetih pojavah na singlih (lastnih ali skupnih) in kompilacijah so izdali svoj prvi eponimen album decembra 1992. Istoimenski album je produciral Donnel Cameron (Bad religion), izšel pa je pri Semetery records.

Zatem so podpisali za Play It Again Sam ter izdali svoj drugi opus, "Dive", ki so ga v Parizu posneli z Jack-om Endinom (Soundgarden, Nirvana...). Izšel je oktobra 1994. Bend je z albumom Dive vsekakor postavil svoj standard ter bil mednarodno priznan.

Se spomnite `95/`96? "Nuklearne zime so kul"...Francoski predsednik Chirac ni imel boljšega dela kot da je ustvarjal gobaste oblake na jasnem nebu pacifiških atolov. Burning Heads so objavili izhod tretjega albuma, "Super Modern World", "to je, če francosko nuklearno sranje ne bo prej uničilo planeta". Našemu planetu je bilo prizanešeno in svet je lakho užival ob prijemljivih pesmih na številnih nastopih po vsej Franciji z bendi kot so NOFX, Bad religion, Propaghandi, Les Thugs, Noir Desir, Down By Law, ter celo v Kanadi s Ten Foot Pole...

Leta 1997 je njihov manager ustanovil lastno založbo, Filox records, da bi izdal Burning Heads kompilacijo. A ne pustite se preslepiti: ta kompilacija je popolna antiteza vaše povprečne "best of" plošče. "Weightless Hits" združuje vse "B-side" in "ne-tako-poznane" pesmi, ki so bile izdane na 7"-ih skozi leta. Namen te kompilacije je narediti te pesmi dostopne vsem, ki se do njih niso mogli dokopati prej, ker so postale zelo težko dostopne (omejene izdaje po 1000 kopij).

Leta 1998 se skupina vrne z novim albumom, prvim pri Epitaphu. "Be One With the Flames" je bil izdan aprila 98 spričo velikih pohval. Po izdaji je skupine prebila 5 tednov na turneji po Franciji, nato pa še 6 tednov po Evropi (novembra 1998 tudi v MKNŽ-ju). "Be One With The Flames" je bil po mnenju mnogih njihov najboljši izdelek.

Pa še kako res je, do sedaj. 12. novembra je izšel nov Burning Heads album, "Escape".

Escape je bil napisan med marcem in junijem 1999, nato je šla skupina v dobre stare ZDA, kjer so si malo odpočili, nato pa odigrali nekaj koncertov v Los Angelesu, , nastopili v živo na radijski postaji KXLU (LA) ter se odpravili po obali do Seattla. Tam so odigrali en koncert ter se zaprli v studio z legendarnim Jackom Endinom (Nirvana, Tad, Zen Guerilla, Zeke). Razultat je Escape; eden najboljših punk rock albumov preteklega leta. "Escape" vključuje predelavo punk legend the Adolescents "No Way".

Bendova domača stran: http://www.burningheads.fr.st

Burning Heads

Kot predskupina je nastopila skupina STRAIGHTFORWARD.