Mladinski center Sokolski dom Ilirska Bistrica

MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 13.03.2004 ob 22h:

Skupina se je oblikovala 1995. Živijo v Budimpešti, glavnem mestu Madžarske. Všeč jim je raznolika glasba, posebej radi pa ustvarjajo glasbo in zabavajo ljudi. Njihova glasba vsebuje elemente drum'n'bass-a, hip hopa, acida in etna, ta mešanica pa je rezultat različnih glasbenih okusov znotraj skupine.

Člani skupine:
Gergely Jeli "Captain Iglo" - bobni
Norbert Varga "Jimbo" - kitara
David Endrei "BlackLeslie" - bas
Abel Tokes "DjSuperdj." - kitara
András Dobai "Rastabandit" - vokal

Vsi člani skupine imajo za seboj vasj kakšno leto glasbene izobrazbe, večinoma pa so samouki ali so se učili od zasebnih učiteljev. Večina besedil je v angleščini, najde pa se tudi kakšen madžaski tekst. Igrajo veliko predelav Beastie Boysov, Asian Dub Founsation, pesmi iz filma Pulp Fiction in mnogih drugih.

V zadnjih 9 letih so odigrali preko 300 koncertov v klubih, praviloma na študentskih žurih in na različnih rock festivalih. Pogosto igrajo v tujini - v Avstriji, Nemčiji, Češkem, Poljskem. Bili so že predskupina Asian Dub Foundation, Zion Train, Napalm Death itd.

V zadnjih petih letih so sodelovali na najbolj popularnem madžarskem glasbenem festivalu
Sziget-Island, ki je verjetno tudi največji v Evropi. Občinstvo jih je v zadnjih dveh letih izvbralo za drugi najpopularnejši madžarski mladi bend.

Doslej so izdali dva albuma pri
Crossroads Records Hungary. V letih 2001 in 2002 so izdali dva izvoda promocijskega materiala.

Discografija:
Színek/ Colours (1997)
Semmi komoly/ Nothing serious (1998)
Rastabandits - Promotion material (2001)
Propeller - Promotion material (2002)