MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 17.05.2002 ob 22h:

Melted Men (ZDA) + Bobby Conn (ZDA)

Bobby Conn

BOBBY CONN

Nekateri pravijo, da je Bobby Conn najpogumnejši mož na čikaški glasbeni sceni. Zavzel je svojo pozo in vztrajal pri svojem sporočilu, ne meneč se za krute zbadljivke ciničnih boemov. Bobby verjame v nekaj večjega od tega, kako "cool" in "pri stvari" je, je redek primerek v današnji obširni glasbeni sceni. Kljub sistematičnemu prikrivanju s strani medijev, številnim civilnim tožbam ter grožnjam s smrtjo kristjanov ostaja Bobby neutruden. Je nova vrsta kristjana. Nova vrsta zabavljača. In mladi ljudje komaj čakajo, da slišijo, kaj ima za povedati.

Dokler je bil zaprt v zveznem zaporu v Marylandu zaradi prevare s pošto, je razvil "Continuous Ca$h Flow System". Odkril je dve zanimivi stvari. Prvič, njegove težave z zakonom so rezultat njegovega osredotočanja na zaslužek, namesto da bi se posvetil zapravljanju čim večjih vsot denarja. Drugič, verjetno bo postal Antikrist. Svoje "Continuous Ca$h Flow System" seminarje je gradil na zanimivih pop pesmih, ki jih je predstavljal izčrpanemu občinstvu na underground rock sceni. Odziv je bil ogromen in vsakič znova narašča.

Bobby uživa v nastopanju za katerokoli občinstvo, posebej pa za mladino. Posebej jih razveseli s tem, da jim deli 20-dolarske bankovce.

Na svojih koncertih Bobby izvaja najbolj popularne pesmi zadnjih 25 let, npr. pesmi izvajalcev, kot so Jimmy Webb, Andrea True, William DeVaughn, Carly Simon ter Serge Gainsbourg. Na odru je Bobby znamenje osebnega magnetizma in močne samozavesti, spremljajo pa ga eni najbolj talentiranih session glasbenikov.

Razumljivo je, da Bobby Conn veliko ljudem povzroča ogroženost, zato diskreditirajo njegove ideje in kritizirajo njegove nastope. Fundamentalnji kristjani s svojo moralistično in avtoritarno interpretacijo krščanstvaše posebej nasprotujejo Bobbyjevemu delu. Bobby misli, da Jezus ni bli neofašistični, seksualno zatret moralizirajoč mučenik, kot ga nekateri dandanes prikazujejo.

A vi ne bi spustili "najpogumnejšega možiclja" v svoja srca? Svoje življenje je posvetil enostavnemu sporočilu in želi ga deliti z vami. Zakaj? Kar vas ima rad!

Bobby Conn