MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 02.06.2000:

beNUTS (Nemčija)

Skupina je bila ustanovljena leta 1994 kot 8-članska ska zasedba v Münchnu. Sedaj je ta bavarski bend ena najbolj trendskih zasedb v Nemčiji.

beNUTS igrajo mešanico folka, polke, latina in neobičajnega punka z angleškimi, nemškimi, francoskimi, španskimi, italijanskimi ter ruskimi besedili.

Prvi LP "3 Tone S`kaa" so izdali junija 1996 pri Artysan Records (München). CD je bil dokaj uspešen v Nemčiji, ZDA in Kanadi. Po številnih turnejah so igrali na večjih festivalih z Ziggy Marley-jem in Shaggy-jem. Leta 1999 so igrali na svetovnem pokalu v windsurfingu v Torbole, Lago di Garda.

Leta 1998 so beNUTS izdali svoj drugi album "Captain Rude" ter imeli veliko turnejo po Nemčiji leta 1999. Naslednjo večjo turnejo bodo imeli po Italiji poleti 2000.

Avgusta 1999 so beNUTS izdali maxi CD kot poklon nogometnemu klubu "Spielvereinigung Unterhaching".

Ko so igrali naslovno pesem za Flintstones so se beNUTS povzpeli na 63. mesto na ameriški neodvisni lestvici.

beNUTS:
Marco - vokali