MKNŽ Ilirska Bistrica, Torek, 26.09.2000:

BANE (USA)

Skupino Bane sta novembra 1995 ustanovila kitarist skupine Converge Aaron Dalbec in njegov prijatelj Aaron Bedard.

Decembra tega leta so šli v studio z bobnarjem skupine Converge Damonom Belloradom ter izdali demo kaseto s petimi posnetki ob pomoči Bena Chuseta in Chrisa Cardone-a (oba sta sodelovala pri projektu v preteklosti). Demo je bil deležen dobrega odziva v Massachusettsu. Kmalu zatem so kot basista vzeli mladega Peta Chiltona.
Februarja 1996 so Bane odigrali svoj prvi koncert v baru v Massachusettsu s Converge in Cast Iron Hike. Kurt Ballou (Converge) je nastopil kot drugi kitarist. Koncert je bil uspešen in skupina je imela občutek, da se dogaja nekaj posebnega.
Takrat je bilo v Massachusettsu pomanjkanje pokončnih hardcore skupin. Bane so bili odločni da bodo ostali prijateljski in zagnani ter da bodo poskušali v hardcore skupnost, v kateri so živeli tako dolgo, vrniti nekaj zabave.
Medtem ko so nekaj časa igrali s Kurtom so končno našli Zacharyja Jordana, zasanjanega blond metalca iz skupine Relm. Zach je bil od začetka privrženec Bane in je bil v živo med vsemi najbolj nor. Popolnoma je ustrezal.
Maja 1996 je šla nova posadka v studio ter posnela debitantski 7" (3 pesmi) pri založbi Aarona Dalbeca Life Records.
Aprila 1997 so Bane posneli svoj drugi 7" "Free To Think, Free To Be", ki je bil prav tako izdan pri Life. Hardcore scena se je od ustanovitve Bane zelo razvila; bilo je veliko skupin in ogromno otrok, ki so najemali in podpirali skupine. Bane so ostali ponosni na to, da so bili del teh krasnih dni.
Septembra 1997 se je Damon Belladoro odločil da zapusti skupino. Bilo je hudo, a odšel je kot prijatelj; vsi so razumeli in spoštovali njegove razloge, da krene dalje. Kot bobnar je prišel Ben Chused, bobnar pri Ten Yard Fight ter dolgoletni prijatelj in privrženec Bane. Ben je v skupino prišel za časa pomanjkanja, zahvaljujoč njegovi zagnani naravi ter ljubezni do hardcorea pa je skupina Bane ostala aktivna. Ben je igral pri skupini dokler niso bili pripravljeni na turnejo. Takrat je Ben odšel na turnejo s TYF, kot bobnar pa je v Bane prišel Nick Branigan.
Avgusta 1998 so izdali 7" "Holding This Moment" pri Equal Vision Records. V CD verziji so vključili tudi prva dva 7", odšli so na ameriško turnejo s kolegi z založbe Saves The Day, da bi promovirali izdajo novega albuma. Novembra 1999 so izdali svoj prvi full-length album "It All Comes Down To This", na ameriško turnejo pa so šli z Grade.
Trenutna postava Bane: Aaron Bedard, vokal / Zachary Jordan, kitara / Pete Chilton, bas / Aaron Dalbec, kitara / Nick Branigan, bobni