MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 19.05.2000:

BALTHAZAR (Kanada)

"BALTHAZAR, the best ravage rock band of Montreal, will inflame their concerts with punk ska garage pop funk in a similar way to those of Sublime, Nick Cave, Pogues and The Clash."

BALTHAZAR je skupina iz Montreala (Kanada), sestavljajo pa jo trije člani. Od leta 1994 je skupina igrala na številnih koncertih v Montrealu, prav tako na mnogih festivalih, na njihove koncerte pa prihaja vedno več ljudi. leta 1996 so dobili prvo nagrado na Montreal Youth Music Festival, kar je zanje veliko priznanje.

Ustvarjalni navdih črpajo pri imenih kot so Asian Dub Foundation, Pixies, Lee Scratch Foundation, Leonard Cohen, Tom Waits, The Stooges, Dead Kennedys...

Decembra 1997 so člani skupine Balthazar odleteli v Venezuelo, kjer so igrali v mestih Caracas in San Felipe na nacionalnih igrah pred 5000-glavo množico. Po koncertu jih je minister za kulturo povabil, da jih ponovno obiščejo na Festival Amazonas leta 1998.

Njihov prvenec v lastni produkciji novembra 1997 je utrdil njihov današnji sloves. V montrealskem tisku so jih označevali kot "skupino leta", "pomembno ime na montrealski underground sceni"... Tudi reakcije na radiu so bile dobre: januarja 1998 je bil njihov album najbolj predvajan angleški album na radiu CIBL (100 000 poslušalcev), postaja CHOM FM (1 000 000 poslušalcev) pa jim je dodelila drugo nagrado na CHOM SPIRIT CONTEST 98`.

Evropska turneja leta 1999 (66 koncertov v 6 državah) se je končala nadvse uspešno. Evropski tisk je toplo sprejel prihod nove rock avanture.

Balthazar v Evropi pripravljajo drugi album. Kot gosti bodo na albumu nastopili tudi drugi glasbeniki: Hakim Hamadouche (Rachid Taha) ter Akexis Cochard (basist Jeana Leloupa), ki je nastopil tudi na prvem albumu. Drugi album bi moral biti izdan v Kanadi septembra 2000.