MKNŽ Ilirska Bistrica, sobota, 02.06.2001:

ARGIES (Argentina) + TRANS MEGETTI (ZDA)

Ime Argies je oznaka za argentinski, to besedo so pogosto uporabljali angleški vojaki med vojno na Falklandskih otokih leta 1982.

Njihove glasbene korenine segajo v britanski punk sedemdesetih let, v svojo glasbo pa vključujejo tudi elemente reggae glasbe, malce funka, ska, sub in latino ritme.

Argies nastopajo že vrsto let, zato je število njihovih koncertov nemogoče ugotoviti. Najpomembnejši zanje so bili koncert z nemško skupino DIE TOTEN HOSEN leta 19697 v mestih Buenos Aires in Rosario, nato koncert s FERMIN MUGURUZA ETA DUT" (prej Negu Gorriak) in "TODOS TUS MUERTOS" oktobra 1998 v “Cemento” v Buenos Airesu.

Leta igranja in mnoge nabrane izkušnje so Argies vodile do potovanja po vsej Argentini ter ostalih dezelah: Paraguaj, Uruguay, Brazilija. Peru. Ekvador, Kolumbija ter Venezuela. Paraguaj, Uruguaj ter Brazilijo so obiskali celo večkrat.

V začetku leta 1999 so imeli turnejo po Latinski Ameriki, kjer so promovirali svoj drugi CD CD "A MEDIA ASTA". Od 1. januarja 1999 so 15. Februarja 1999 so imeli turnejo z naslovom "LATE LATINO ´99", koncertni kraji pa so bili: Lima, Quito, Cuenca, Guayaquil, Medellín, Caracas, Maracaibo, Barquisimeto, Mérida, San Cristóbal, Săo Paulo and Mogi das Cruzes (Săo Paulo). Turneja je trajala 45 dni, odigrali pa so 15 koncertov v 12 mestih v 5 državah.

17., 18., 19. In 20. junija 1999 so Argies ponovno nastopali v Sao Paolu kot sestavni del druge izdaje "Mercosul indie rock", kjer so promovirali svoj novi izdelek, ki ga je izdala založba "Rotten Records". Leta 2000 so se vrnili v Brazilijo na četrto izdajo "Mercosul indie rock". Med vsemi koncerti, kjer so zasloveli, so Argies prav tako igrali v šolah za otroke z Downovim sindromom, sodelovali pa so tudi v dobrodelnih projektih za otroke, ki živijo na ulici, organizirali so tudi ekološke pohode.

Med svojim četrtim gostovanjem v Braziliji septembra 2000 so za založbo "Rotten Records" posneli 3 nove pesmi v portugalskem jeziku. Pesmi so, skupaj s pesmimi s prvih dveh albumov, izšle na kompilaciji "O melhor do Argies", sodelovali pa so tudi "SUBVIVENTES", "TERCERA CLASE", back vokale pa je prispeval by José Luis Ares Fernández, nekdanji basist Argies.

Argies so marca začeli evropsko turnejo, ki bo trajala od marca do junija 2001. Na turneji bodo odigrali 45 do 50 koncertov. Potovali pa bodo skozi: Portugalsko, Španijo, Baskijo, Francijo, Nizozemsko, Češko, Avstrijo, Madžarsko, Romunijo, Hrvaško, Slovenijo ter Italijo.

Nekega dne se nameravajo odpraviti tudi na turnejo po Mehiki in ZDA ter po Avstraliji.