MKNŽ Ilirska Bistrica, petek, 28.09.2001:

APC (Nemčija) + Trabakula (Ilirska Bistrica) + predstavitev MLADINSKEGA CENTRA SOKOLSKI DOM

APC ustanovita Kote in Kobi ''the never stop drumming'' leta 1995. Leta 1997 se jima pridruži še basist in saksofnist Tomas. Po nekajmesečnem iskanju po dolgočasni jugozahodni Nemčiji, najdejo v Berlinu kitarista Markusa. Leta 1998 izdajo po par kasetah in semplerjih prvi CD ''Didn't find my way'' na berlinski UZI Records. Po španski turneji in dveh nemških APC posnamejo nov album ''Shut up'' na Nasty Vinyl. Glasba se giblje med legendarnimi X Ray Spex ter houstonskimi Avengers.
Bi radi vedeli še kaj? Kot prepevajo v pesmi C.A.G. /Chaos, Anarchy, Godlessnes/ se njihova načela glasijo: ''We step out of the light, we want to live where the fancy takes us, we don't dance to anyone's tunes, we are like a bold from the blue.''

Njihov koncert pa ne bo edini dogodek v PETEK 28. 9. 01. Na isti dan v isti stavbi bo namreč potekala predstavitev Mladinskega centra Sokolski dom, v katerem delujejo društva MKNŽ, Produkcija Sokolski dom in Zgbljena legija, tako, da si boste lahko ogledali še video posnetke koncertov iz MKNŽ-ja, razstavo fotografij, legijski kolaž in še kaj.