MKNŽ Ilirska Bistrica, Nedelja, 21.04.2002:

90 Day Men

Včasih nastane skupina, za katero se zdi, da je tlela v magmi Zemljinega sredšča leta in leta; neodvisna od kakršnegakoli glasbenega trenda, a vendarle s takojšnjim ter močnim udarcem. 90 Day Men je takšna skupina in "To Everybody" je takšen album. Je mešanica harmoniziranih ter nejasnih vokalov, kitar, elektronike, klaviatur z navdušujočo ritem sekcijo.

"To Everybody" je skupinin drugi album, po albumu "(It (is) It) Critical Band" iz leta 2000. "To Everybody" je prvi album skupine, na katerem slišimo tudi klaviature, ki jih igra Andy Lansanga, pojavijo pa se v vsaki pesmi. Zvok klaviatur v glasbo 90 Day Men prinaša čudovit naraven zvok klavirja ter domiselne dub vložke.

90 Day Men so nastali poleti leta 1995 v kleti nekdanjega basista Chandlerja McWilliamsa. Kmalu so odigrali prvih nekaj koncertov okoli St. Louisa. Ime 90 Day Men izhaja iz izraza za zložince, ki so čakali na psihiatrično oceno, kar je opisano v knjigi "The Criminal Personality" Samuela Yochelsona. Skupina se je preselila v Chicago jeseni 1995 ter začela ustvarjati v cvetoči glasbeni sceni mesta.

V naslednih letih so izdali nekaj samostojnih izdaj, med drugim tudi single v samozaložbi, single pri čikaški založbi Actionboy Records, EP s 5 pesmimi pri baltimorski založbi Indie Temporary Residence ter split CD s skupino GoGoGo Airheart iz San Diega pri založbi Boxfactory Records iz Chicaga. Skladno s promocijo svojih izdaj so imeli tud nekaj turnej po ZDA.

Njihov prvi full-length album ("(It (is) It) Critical Band") so pohvalili pri revijah Magnet, Alternative Press, SPIN ter SPIN Online's Top 20 of 2000. 90 Day Men so imeli obsežno turnejo po ZDA ter Evropi, ki se je končala z nastopom v oddaji John Peel Show februarja 2001.

"To Everybody" so začeli snemati septembra 2001 v Dallas Sound Labs, Last Beat Studios ter v Paperhouse, s prijateljem ter glasbenim sodobnikom Johnom Congletonom. Album je bil končan v dveh tednih, izšel pa je februarja 2002.

Izdajo albuma "To Everybody" spremlja tudi turneja po ZDA ter Evropi, ki se je zaćela marca 2002, trajala pa bo do maja 2002.

90 Day Men